Главная Паспорта специальностей Паспорт специальности - 05.22.02 - Автомобілі та трактори (Украина, 2008)

Фрагмент исследования

4.1 Формирование классификации методов транспортной диагностики   Проблема повышения уровня эффективного использования ресурсов предприятия в...

Результаты тестов

Последние результаты
(ОНИиТС) Тема 01. Сущность науч. познания, знаний и науч. иссл.(18 тест.заданий) 94.44 %
(ОНИиТС) Тема 01. Сущность науч. познания, знаний и науч. иссл.(18 тест.заданий) 83.33 %
(ОНИиТС) Тема 01. Сущность науч. познания, знаний и науч. иссл.(18 тест.заданий) 77.78 %
Перейти к тестам

Разместить рекламу на сайте

Паспорт специальности - 05.22.02 - Автомобілі та трактори (Украина, 2008)
17.12.2011 14:59

ЗАТВЕРДЖЕНО

Постанова президії ВАК України 21.05.2008 N 37-08/5

 

I. Формула спеціальності:

Галузь науки і техніки, яка займається дослідженням процесів і закономірностей взаємодії дорожніх транспортних засобів (ДТЗ) із опорою та навколишнім середовищем, а також дослідженням робочих процесів у системах, агрегатах і вузлах цих машин і розробленням нових методів їх створення.

 

II. Напрями досліджень:

- Механіка багатоколісного, гусеничного, колісного й інших типів рушіїв ДТЗ. Критерії ефективності робочого процесу. Кінематичні та силові характеристики робочого процесу, зчеплення з опорною поверхнею, буксування, опір руху. Вплив на ці характеристики коливань ДТЗ.

- Механіка прямолінійного руху ДТЗ. Тягові розрахунки при проектуванні ДТЗ. Динамічні процеси при розгоні ДТЗ.

- Зовнішня та внутрішня аеродинаміка ДТЗ. Дослідження аеродинамічних навантажень і стійкість руху.

- Економічні й екологічні показники ДТЗ. Шляхи їх поліпшення.

- Гальмові властивості автомобілів і тракторів. Дослідження гальмового керування та динаміки гальмування ДТЗ. Стійкість ДТЗ при гальмуванні.

- Плавність ходу та методи її оцінки. Динамічні моделі типових коливань систем підвіски. Коливання ДТЗ під час руху по дорозі із випадковим мікропрофілем.

- Вібрації та шум ДТЗ. Дослідження вібраційних характеристик і методів їх нормування. Оцінка якості та надійності машин по вібраційним параметрам, методи зменшення шуму та вібрації ДТЗ.

- Криволінійний рух ДТЗ. Керованість ДТЗ. Керованість як властивість системи "машина-водій-зовнішнє середовище". Методи оцінки та норми по керованості.

- Стійкість ДТЗ. Стійкість проти перекидання, сповзання та бокового зміщення. Динамічна стійкість. Стійкість ДТЗ у прямолінійному та криволінійному русі. Зовнішня та внутрішня аеродинаміка АТЗ. Дослідження аеродинамічних навантажень на стійкість руху ДТЗ. Вплив параметрів конструкції ДТЗ на його стійкість руху.

- Прохідність. Основи теорії та розрахунку прохідності колісних і гусеничних машин. Методики розрахунку й оцінки рівня впливу рушія ДТЗ на ґрунт. Засоби зменшення впливу на опорну поверхню.

- Особливості функціонування та розрахунку систем "двигун-трансмісія" з нетрадиційними силовими установками в їх складі (електричні, кріогенні, гібридні й інші установки). Вплив таких систем на експлуатаційні властивості ДТЗ.

- Методи розрахунку й оптимізації параметрів конструкцій автомобілів і тракторів. Методи натурного та модельного випробувань ДТЗ у транспортному режимі та з навісним обладнанням. Методи прогнозування надійності при проектуванні ДТЗ.

- Формування функціональної стабільності, дослідження якості та надійності автомобілів і тракторів на стадії проектування, виробництва й експлуатації.

- Трансмісії ДТЗ. Система "двигун-трансмісія". Створення моделей функціонування системи. Оптимізація параметрів системи.

- Зчеплення, коробка передач, роздавальні коробки, карданні передачі. Розрахунки на міцність і довговічність.

- Конструкції й особливості розрахунку електричних, гідродинамічних, гідрооб'ємних трансмісій і головних передач, диференціалів.

- Механізми управління автомобілів і тракторів. Гальмівне та рульове управління.

- Ходова система автомобілів і тракторів. Розрахунок кінематичних, навантажувальних характеристик напрямних пристроїв, пружних елементів, амортизаторів і стабілізаторів. Несучі системи автомобілів і тракторів, дорожніх і спеціальних транспортних засобів.

- Дослідження якості та надійності автомобілів і тракторів на стадії проектування, виробництва й експлуатації.

- Техніко-експлуатаційні властивості автомобільних поїздів. Вплив конструктивних і експлуатаційних чинників на показники техніко-експлуатаційних властивостей автопоїздів. Оптимальне формування автопоїздів.

- Повороткість, маневреність, керованість і стійкість автопоїздів, типи приводів управління автомобільних поїздів і їх вплив на показники техніко-експлуатаційних властивостей.

- Принципи конструювання шасі для спеціалізованого рухомого складу, методи випробувань. Проектування та дослідження гібридних транспортних засобів, їх вузлів і агрегатів.

- Електронні системи керування агрегатами, механізмами та вузлами автомобілів і тракторів. Розроблення та дослідження ефективності й надійності їх функціонування.

- Проектування та дослідження електромобілів, їх вузлів і агрегатів.

- Дослідження та створення інтелектуальних автотракторних засобів і їх систем на базі сучасних електромеханічних і електронних технологій.

- Дослідження та створення новітніх інформаційних і супутникових технологій для керування автотранспортними засобами.

 

III. Галузь науки, з якої присуджуються наукові ступені:

технічні науки.

 

Джерело: http://zakon.nau.ua/
Подобные материалы:
Последние похожие материалы:
Более поздние похожие материалы:

 

Случаные тэги (tags)

Научные исследования в логистике и на транспорте Copyright © 2011-2018. При использовании материалов сайта - гиперссылка обязательна. All Rights Reserved.

Бесплатный анализ сайта