Главная Термины на украинском Індикатор (від лат. indicator - покажчик)

Фрагмент исследования

Ринкові відносини, формування яких відбувається в умовах невизначеності та нестабільності середовища, потребують високоефективних методів управління...

Індикатор (від лат. indicator - покажчик)
15.11.2011 08:40

Індикатор (від лат. indicator - покажчик)

1) об'єктивно фіксуєма ознака, за допомогою якої відслідковується, відображується стан об'єкта спостереження, його кількісні або якісні характеристики, процеси змін під впливом тих чи інших факторів.

Індикатор є інструментом виміру, покажчик на рівні показника, як визначника властивостей об'єкту у його фактичній конкретності. Пошук індикатора здійснюється в контексті прийнятої теорії (парадігми), сформульованої дефініції, де відбиті істотні властивості, ознаки, риси, а отже, і параметри даного явища,  що відрізняють його від всіх інших явищ. Саме властивості, ознаки, риси, що характеризують дане явище в цілому, виступають як показник. Їхній вимір, як свідчення конкретного стану досліджуваного об'єкта, вимагає відповідних індикаторів.

Джерело: Романчиков В.І. Основи наукових досліджень. Навчальний посібник. К.: Центр учбової літератури, 2007. — С. 131-132 (254 с.)
Последние похожие материалы:
Более поздние похожие материалы:

 

Научные исследования в логистике и на транспорте Copyright © 2011-2018. При использовании материалов сайта - гиперссылка обязательна. All Rights Reserved.

Бесплатный анализ сайта