Главная Занимательные факты 13 явищ, які поставили науку у глухий кут

Фрагмент исследования

2.3 Понятийный аппарат транспортной диагностики 2.3.1 Основы терминологического аппарата   Рассматривая существующие наработки по применению...

Результаты тестов

Последние результаты
(ОНИиТС) Тема 04. Организация творческой деятельности (7 тест.заданий) 100.00 %
(ОНИиТС) Тема 04. Организация творческой деятельности (7 тест.заданий) 57.14 %
(ОНИиТС) Тема 04. Организация творческой деятельности (7 тест.заданий) 42.86 %
Перейти к тестам

Разместить рекламу на сайте

13 явищ, які поставили науку у глухий кут

08.11.2011 22:49

Наука - наше все. Вона вивчає багато проблем, шукає їх вирішення і періодично відповідає на питання, повисли в повітрі. Але іноді питання трапляються дуже каверзні. Представляю вам список з 13 явищ, які сучасна наука поки що не може пояснити до кінця.

1. Ефект плацебо

Сольовий розчин знеболює не гірше морфію, якщо ввести його після тривалого прийому цього наркотику пацієнтові, не повідомляючи йому про підміну. Але варто до сольового розчину додати налоксон, блокуючий дію морфію, як анестізіруюча дія зникне. Чому так відбувається, наука не знає. Є багато інших прикладів зміни у фізіологічному та психологічному стані людини після прийому нешкідливого препарату, що призначається під виглядом якого-небудь ефективного ліку.

2. Проблема горизонту

Вважається, що нашому Всесвіту 14 мільярдів років, а між крайніми точками, які можна побачити, - 28 мільярдів років. Було виявлено, що всюди температура фонової радіації однакова. Для її створення було потрібно б розширення Всесвіту до сьогоднішніх розмірів за 10-33 секунд! Але чи могло таке бути? Рівномірний "нагрів" залишається для науки аномалією.

3. Ультрасильне космічне випромінювання

Космічними променями називають протони, які поширюютья майже зі швидкістю світла (або важкі атомні ядра). Один з їхніх джерел - поява наднової зірки. Максимальна можлива енергія космічних променів дорівнює 5 х 1019 електрон-вольт (межа Грейзена-Зацепина-Кузьміна), якщо зародилися вони не в нашій галактиці. Десять років тому вперше зафіксували частинки з більшою енергією, які виникли не в нашій галактиці. Чи то вимірювання неправильні, чи то спеціальна теорія відносності Ейнштейна, але ультрасильне космічне випромінювання є, а пояснення йому - ні.

4. Белфастські результати гомеопатії

Фармаколог Мадлен Енніс вирішила довести абсолютну неспроможність гомеопатії, а замість цього отримала приголомшливий результат: як сильно б не був розбавлений розчин з якимсь препаратом, він продовжує мати лікувальні властивості. Навіть якщо це суперечить здоровому глузду, адже у воді не залишалося вже жодної молекули ліків. Хіба що незримий "слід" від нього.

5. Темна матерія

Що таке гравітація, докладно розповідають підручники з фізики. Але вони умовчують, що якщо наукові теорії вірні, Всесвіт повинен розвалитися. Тому як в обертових галактиках недостатньо маси для гравітаційного тяжіння, що створює доцентрові сили. Де ж помилка? Можливо, існує "темна матерія", яка повинна становити 90% маси Всесвіту, але от виявити її так і не вдалося.

6. Марсіанський метан

Якщо грунт на Марсі виділяє метан, то там можливе життя. Але органічна сполука CH4 є, а життя - немає. Доставлені на планету прилади, які були розроблені для ідентифікації органічних молекул з невід'ємними ознаками життя, нічого не знайшли. Вченим залишився ще один спосіб виявити життя: знайти хіральні молекули (оптично активні, чиє відображення в ідеальному плоскому дзеркалі не може бути поєднане з ними самими) і встановити їх співвідношення.

7. Тетранейтрони

Чотири роки тому під час експерименту виявили тетранейтрони: чотири нейтрона, які пов'язані в систему. Це суперечить принципу виключення Паулі: вже два протони або нейтрона в одній системі не можуть характеризуватися схожими квантовими властивостями, а чотири - тим більше. До того ж ядерні сили не можуть утримати навіть два одиночних нейтрона. Нейтронні зірки підтверджують існування тетранейтронов, а весь Всесвіт - ні. Тому що вона б зруйнувалася, не встигнувши розширитися, якщо б такі частинки існували тривалий час.

8. Аномалія Піонера

Два запущених ще в 70-х роках космічних корабля Піонер-10 і Піонер-11 повинні були відлетіти за межі сонячної системи і бути благополучно забуті. Але прискорення невідомої природи, менш нанометра на секунду в квадраті, відхилило Піонер-10 на 400 000 кілометрів від курсу. Те ж відбулося і з Піонером-11. Відомі причини (помилки програмного забезпечення, сонячний вітер, паливний витік) вже виключені. Вчені продовжують будувати здогади, що ж викликало спостережуване прискорення.

9. Темна енергія

У 1998 році стало відомо, що Всесвіт розширюється з наростаючою швидкістю. А згідно з постулатів сучасної фізики, швидкість повинна знижуватися. Одне з можливих пояснень - темна енергія (гіпотетична форма енергії, що має негативний тиск і рівномірно заповнює весь простір Всесвіту), про яку до пуття нічого невідомо.

10. Обрив Kuiper

За Плутоном є пояс астероїдів, який несподівано змінюється абсолютно порожнім космосом. Одна з здогадок - існування десятої планети, яка очистила ділянку. Але її так і не вдалося виявити, адже вивчити ту область сонячної системи з Землі проблематично. До 2015 року зонд Нові горизонти, відправлений до цього загадкового місця, можливо, допоможе пояснити це явище.

11. Сигнал з космосу

У 1977 році американський астроном Еман зафіксував незвичайний сигнал із сузір'я Стрільця тривалістю 37 секунд. Імпульс радіації мав вузький діапазон радіочастот, близько 1420 мегагерц. Всі передачі такої частоти заборонені міжнародною угодою. Природні джерела радіації мають набагато більш широким спектром частот. Загадковий джерело сигналу залишається невідомим.

12. Непостійні постійні

Світло від квазарів на своєму шляху довжиною в мільярди років проходить через міжзоряні хмари металів (заліза, нікелю, хрому). У 1997 при його дослідженні виявили, що він поглинув деякі з фотонів світла квазара. Але не ті, які очікувалося. Єдине неперевірене розумне пояснення полягає в тому, що постійна тонкої структури, або альфа, мала різне значення в той час, коли світло проходило через хмари. Але ж альфа визначає, як світло взаємодіє з матерією, і не повинна змінюватися. Її значення залежить від заряду електрона, швидкості світла і сталої Планка. Яка ж постійна змінилася?

13. Холодний ядерний синтез

Експерименти показали, що занурення електродів з паладію у важку воду (у ній кисень з'єднаний з ізотопом водню дейтерієм) може згенерувати колосальну кількість енергії. Можливо, ядра дейтерію під дією напруги на електродах переміщуються у молекулярну решітку паладію і дозволяють речовині сплавитися зі значним викидом енергії. Але наука-то стверджує, що плавка при кімнатній температурі неможлива!

Всі спроби пояснити ці явища породжують більше запитань, ніж відповідей.

 

Джерело: http://svit24.net/
Подобные материалы:
Последние похожие материалы:
Более поздние похожие материалы:

 

Случаные тэги (tags)

Научные исследования в логистике и на транспорте Copyright © 2011-2018. При использовании материалов сайта - гиперссылка обязательна. All Rights Reserved.

Бесплатный анализ сайта